Kelių eismo taisyklės :: Saugus eismas Naujienos A1 turint B kategorija: ką svarbu žinoti?

A1 turint B kategorija: ką svarbu žinoti?


A1 motociklas B kat.

Vienų ilgai lauktas, kitiems labai daug dvejonių kėlęs sprendimas visgi buvo priimtas – turintys 24 metų ir vyresni vairuotojai, turintys bent 2 metus B kategorijos vairuotojo pažymėjimą gali vairuoti lengvuosius motociklus (A1 kategorija). Tačiau kaip jau įprasta – galioja papildomos sąlygos.

Pirmiausia, norint gauti teisę vairuoti A1 kategorijos apibrėžimą atitinkančius motociklus reikia ne tik turėti 2 metų B vairuotojo stažą, būti 24 metų ar vyresniems, bet taip pat ir baigti 6 valandų praktinio vairavimo mokymus. Baigus mokymus vairavimo mokyklos informuos Regitrą, o Jums tereikės pasikeisti vairuotojo pažymėjimą. Deja, mokymai nors ir trumpi, bet paplonins piniginę apie 180 eurų. Dėl to labai vertėtų pasvarstyti, gal verta iš karto rinktis A kategoriją – šiek tiek brangiau, bet ir galimybės kur kas platesnės.

Paskutinė vairavimo pamoka – filmuojama, tad ji bus prilyginta egzaminui. Vienintelis privalumas – nereikia egzamino laikyti Regitroje.

Kreipiantis į Regitrą dėl pažymėjimo keitimo  reikės pateikti ne tik savo turimą pažymėjimą, bet ir galiojančią sveikatos patikrą (greičiausiai to paprašys dar pati vairavimo mokykla prieš pradedant pamokas). Jei neseniai keitėte pažymėjimą ir Jūsų sveikatos pažyma vis dar galioja, pasitikrinkite, ar joje įrašyta, jog galite vairuoti motociklą (A1, A kat.) Daugelis gydymo įstaigų įrašo tik B, B1 ir AM, tad gali tekti vėl kartoti procedūrą iš naujo ir susimokėti gydymo įstaigai už naują pažymą.

Kuomet pasikeisite pažymėjimą, jame nematysite A1 kategorijos, bus įrašyta B su kodu 100. O tai reiškia, kad turite teisę vairuoti lengvuosius motociklus, kaip tai apibrėžia A1 kategorija, tik Lietuvos teritorijoje. Kitose valstybėse galite būti nubausti lygiai taip pat, kaip vairuodami neturėdami teisės. Planuojate keliauti į Latvijos pajūrį lengvuoju motociklu? Negalėsite. Norite išsinuomoti Graikijos salose galingesnį motorolerį – teoriškai tai draudžiama.

Nepaisant visko, A1 turint B yra mažas žingsnis į priekį leisti daugiau nei drausti.