Kelių eismo taisyklės :: Saugus eismas Naujienos Kol vieni galvoja Neringa imasi iniciatyvos

Kol vieni galvoja Neringa imasi iniciatyvos


Marių krantinė ties Nida, Purvynės g.

Apie paspirtukų eismo ribojimus garsiai kalba įvairių savivaldybių merai, diskusijos netyla ir Seime, palaipsniui bandoma imtis vienokių ar kitokių siūlymų, tačiau visus pralenkė Neringos savivaldybė.

Nuo birželio 1 d. Neringos savivaldybė draudžia paspirtukams ir motoriniams dviračiams judėti Kuršių marių krantine nuo Neringos sporto mokyklos iki Purvynės gatvės. Iš esmės tai apima visą Nidos ilgį palei marias.

Kitose Nidos ir visos Neringos vietose judėjimas leidžiamas pagal KET.

Toks sprendimas sulaukė įvairių reakcijų, o to pagrindinė priežastis yra žodis „Draudžiama“. Nors pasisakome prieš draudimus, tačiau šiuo atveju turime pritarti Neringos savivaldybės sprendimui – Kurių marių krantinė yra riboto pločio ir gana pavojinga, vasaros sezono metu judėjimas gana aktyvus, o el. paspirtukų ir el. dviračių vairuotojai dažnai pamirštą esminį punktą – prilėtinti ar susilyginti su einančio žmogaus greičiu. Ir tai, deja, lemia nelaimes ir traumas.

Kiti planai

Planuojama baigus Taikos gatvės rekonstrukciją nuo Neringos policijos komisariato (Taikos g. 5) iki Maximos (Naglių g. 29A) eismą organizuoti viena kryptimi. Ar tai padės sumažinti eismą Nidoje – sunku pasakyti, tačiau gali sumažinti konfliktinių situacijų. Jei Nidoje lankysitės šiemet – būkite ypač atidūs dėl naujų ženklų ir naujos eismo reguliavimo tvarkos.

Naujienos ir kemperių (namelių ant ratų) vairuotojams. Kai kur jų eismas bus draudžiamas. Pirma mintis išgirdus šį planuojamą pakeitimą buvo trijų raidžių trumpinys, tačiau pateikti argumentai pasirodė gana rimti. Eismas bus draudžiamas aplink nemokamas aikšteles prie jūros, kadangi nenorėdami mokėti už kempingą kai kurie įsikuria su kemperiais jose. Kaip žinia, infrastruktūra tam nepritaikyta, tad šiukšlės, gamtiniai reikalai, laužavietės – viskas vykdoma ne visai taip kaip derėtų. Kol kas ribojimų vietos dar nėra patvirtintos, tačiau tikėtina, jog tai bus visi privažiavimai prie jūros.