Kelių eismo taisyklės :: Saugus eismas Naujienos Pokyčiai techninių apžiūrių stotyse – ar tai padės?

Pokyčiai techninių apžiūrių stotyse – ar tai padės?


Techninė apžiūra

Korupcijos apraiškų techninių apžiūrių stotyse netrūksta. Tą pastebėti gali kiekvienas – tiesiai iš TA išvažiuojantis juodais dūmais apsipylęs automobilis, parduodama transporto priemonė su „šviežia“ technine apžiūra ir akivaizdžiais trūkumais, kurie sąžiningai nebūtų lėmė 2 metų ramybės. Su tuo kovą pradėjo Susisiekimo ministerija.

Pirmiausia Susisiekimo ministras pasirašė įsakymą, keičiantį Privalomos transporto priemonių techninės apžiūros atlikimo tvarkos aprašą. Vienas iš pokyčiu tvarkoje aktualus vairuotojams – nuo šios vasaros transporto priemonėje, kuriai vykdoma techninė apžiūra, negali būti palikta pinigų ar kitų daiktų, kurie nėra susiję su transporto priemonės naudojimu ir gali būti suprantami kaip bandymas papirkti kontrolierių. Pabrėžėme žodį „ir“, nes jis tampa labai svarbus. Jei Jūsų automobilyje yra kamuolys, įrankių dėžė, kurią paėmėte iš sodybos ir pamiršote palikti – nieko tokio, tačiau jei palikti daiktai yra akivaizdžiai gali būti traktuojami kyšiu – būsite įspėti. Nepašalinsite – bus nutraukta techninė apžiūra ir keliausite namo, o kontrolierius apie tai praneš apžiūros įmonės vadovui, pažymės tai ir, tikėtina, kitą kartą būsite tikrinami dar akyliau.

Manome, kad iš esmės tai nieko nepakeis. Galbūt atbaidys vieną kitą einantį va-bank, tačiau tie, kurie suplanavę eiti su „priedais“ ir toliau tą darys, nes, dažniausiai, iš anksto yra susitarę.

Kitas priimtas sprendimas – vaizdo stebėjimas ir įrašų kaupimas. Tai įsigalios kiek vėliau, liepos 1 dieną, ir, tikėtina, bus efektyvesnė priemonė nei reikalavimas nepalikti dovanėlių salone.

Daugumoje TA stočių jau seniai yra vykdomas vaizdo stebėjimas ir kilus konfliktams būna galimybė pasinaudoti įrašu kaip įrodymų, tačiau tai nebuvo reikalaujama iš įmonių, vykdančių techninę apžiūrą. Įsigaliojus tokiam reikalavimui Lietuvos transporto saugos administracija turės teisę reikalauti įmonės, kad ji pateiktų vaizdo įrašą.

Tai kiek apribos galimybę išvykti iš techninės apžiūros stoties su sėkmingu įrašu tiems, kurių automobiliai turi akivaizdžių trūkumų – nedega šviesos, matomos kiauryminės rūdys, automobiliai daužti ar dūmija labiau nei namo kaminas žiemą. Tokių atvejų, deja, dar pasitaikydavo.