Kelių eismo taisyklės :: Saugus eismas Patarimai 96 kodas arba B kategorija su didesne priekaba

96 kodas arba B kategorija su didesne priekaba


Polski Fiat su priekaba

B kategorija ir 96 kodas vairuotojo pažymėjime reiškia, jog asmuo turi teisę vairuoti B kategorijos transporto priemonės ir priekabos, kurios leidžiama maksimali masė viršija 750 kg, junginį (virš 3500 kg), tačiau bendras junginys neturi viršyti 4250 kg.

Norint gauti tokį kodą savo vairuotojo pažymėjime reikia išlaikyti praktikos egzaminą, dar vadinamą įgūdžių ir elgsenos patikrinimo egzaminu. Be to, egzamino metu reikia turėti savo priekabą (dažniausiai suteikia vairavimo mokyklos).

Ar toks junginys vertas dėmesio?

Išimtinais atvejais – taip, tačiau vis tiek reikalingas egzaminas, tad verčiau iš karto laikytis BE kategoriją. Žinoma, BE kursai kiek brangesni (nuo 200 €) už 96 kodo mokymus (nuo 100 €), tačiau ir galimybės kur kas platesnė, o egzaminas labai panašus, nes laikoma, įprastai, su labai panašiu ar netgi tokiu pačiu junginiu.

Be kita ko, net ir B kategorijos vairuotojai, gali vairuoti automobilį su priekaba, kurios maksimali leidžiama masė viršija 750 kg, tačiau junginys negali viršyti 3500 kg.

Anksčiau ši išlyga turėjo papildomus reikalavimus, siekiant užtikrinti maksimalų saugumą, tačiau jie buvo painūs ir tiek vairuotojai, tiek pareigūnai dažnai pasimesdavo ir kildavo beverčių diskusijų, konfliktų. Šiuo metu likęs tik vienintelis apribojimas – junginio maksimali leidžiamoji masė ne daugiau kaip 3,5 tonos. Tai leidžia su itin mažu automobiliu tempti net ir labai sunkią priekabą.

Dauguma priekabų gaminamos arba siekiant jas pritaikyti iki 750 kg kategorijai, arba iki 2600 kg ar daugiau. 2600 kg priekabą galima būtų tempti automobiliu, kurio didžiausia leidžiama masė ne didesnė kaip 900 kg. Tai yra kur kas lengvesnis automobilis nei pakrauta priekaba, o tai yra ypatingai pavojinga. Miesto mažylio Volkswagen Fox maksimali masė yra net 1480 kg (priklausomai nuo variklio, gali būti ir daugiau), tad su tokiu mažyliu galima tempti tik vos daugiau nei 2 tonų priekabą. Norite tempti 2600 kg? Net mažylis dvivietis Smart ar nuotraukoje esantis Fiat 126p netiks – jų leidžiama maksimali masė yra didesnė nei 900 kg. Ką jau kalbėti apie jų galimybes patempti tokį didelį svorį.

Turintiems namelius ant ratų 96 kodas dažnai yra išsigelbėjimas. Dažnai prikabinami nameliai sveria 1050, 1200 kg ar pan., ypač jei skirti ne dviems, o 3-5 asmenų šeimai, turi dušą, tualetą ir kitus būtinus atributus. Visgi rekomenduojame, jog Jūsų tuščio automobilio masė būtų didesnė nei priekabos – taip būsite bent kiek saugesni.