Kelių eismo taisyklės :: Saugus eismas Naujienos Vilniuje vėl keičiasi stovėjimo vietų tvarka

Vilniuje vėl keičiasi stovėjimo vietų tvarka


Parkavimas Vilniuje

Vilniaus miesto savivaldybės Taryba sprendžia dėl naujos tvarkos, kuri turėtų padidinti bendram naudojimui skirtų vietų skaičių. Žinoma, po visu tuo slypi ir daugiau mokamų zonų.

Iki šiol statytojai raudonose gatvių linijose (vietose, kur išdėstomi tokių elementai kaip važiuojamoji dalis, želdiniai, pėsčiųjų, dviračių takai) įrengę parkavimo vietas galėdavo jas neatlygintinai eksploatuoti (būdavo įrengiamas ženklas „Rezervuota“) tol, kol išnaudodavo į vietų įrengimą investuotą pinigų sumą. Įsigaliojus atnaujintai tvarkai tokios vietos iš karto taptų bendro naudojimo. Tai, anot savivaldybės, leistų gyventojams ir miesto svečiams lengviau rasti stovėjimo vietą centrinėje miesto dalyje.

Pokyčių sulauktų ir stovėjimo tvarka prie valstybinių institucijų. Naujoje tvarkoje numatyta, kiek vietų reikalinga konkrečiai įstaigai ir kiek būtų galima skirti bendram naudojimui.

Pokyčiai rinkliavų zonose

Pokyčiai numatyti atsižvelgiant į gyventojų prašymus tokiose vietose, kur susijungia pigesnės ir brangesnės zonos – pokyčiai leis užtikrinti daugiau laisvų vietų gyventojams. Pranešime spaudai nepaminėta, kokie tai konkretūs pokyčiai, tačiau užsiminta apie siūlomas įtraukti besivystančias teritorijas, tokias kaip Manufaktūrų, Šnipiškių kvartalai ir su rinkliavos zonomis besiribojančias teritorijas (Rasų kolonija, teritorija tarp Rinktinės ir Tuskulėnų g.)

Peržvelgėme esamas rinkliavų zonų ribas ir naujai siūlomas, patiekiame trumpus pastebėjimus:

  • Mėlynojoje zonoje pokyčių nesimato, jos ribos nesiplės
  • Raudonoji zonos ribos plečiasi iki J. Jasinskio g., Geležinio Vilko g., ties pastatais Z. Sierakausko g. 18B, 15. Šios vietos tampa raudonąja zona. Šiuo metu į šią teritoriją patenka gabelėlis žalios ir geltonos zonos.
  • Iki šiol šiokia tokia J. Jasinksio g. dalis buvo geltonoje zonoje, bet naujame siūlyme tokios dalies nebelieka ir J. Jasinskio g. buvusi geltonoji zona tampa raudonąja.
  • Geltonosios zonos ribos nuo Išganytojo g. tęsėsi iki Drujos g., pagal naują tvarką tęsis iki Pakraščio g., į mokamą geltoną zoną įtraukiant iki šiol nemokamą busuią Pakraščio g., dalį Subačiaus g. Sąraše nematyti Manufaktūrų gatvės, tačiau, labai tikėtina, ji pateks į geltonąją zoną.
  • Kitos pusės geltonosios zonos ribos plečiasi iki Ozo g., Tuskulėnų g., Rinktinės g., Olimpiečių g.